Charitativní organizace pomáhají zvířatům v Afghanistánu

Dvě mezinárodní organizace, Brooke Hospital for Animals (BHA) a World Society for the Protection of Animals (WSPA), se rozhodly, že pomohou koňům a oslům v Afghanistánu, kde jim proto nyní poskytují bezplatnou veterinární péči.

Organizace se domnívají, že jejich práce pomůže změnit život lidí, který je na těchto zvířatech závislý. Do projektu jsou zapojeni specializovaní chirurgové, i když mnohem více než ošetřováním zraněných zvířat nebo léčbou onemocnění se zabývají tím, že majitele učí základy podkovářství a sedlářství a poskytují jim poradenství.
Mobilní klinika BHA již pomáhala na začátku roku 20002 v Pákistánu koním afghánských uprchlíků, kteří sem utekli před válkou. Odborníci z WSPA v té době jeli do Kábulu, aby pomohli zvířatům v zoo.
Organizace se shodují na tom, že zdejší zvířata jsou podvyživená, chovaná ve velmi špatných podmínkách. Špatný výživný stav je zapříčiněn přerostlými zuby, těžkými parazitárními infestacemi. Někteří koně mají přerostlou kopytní rohovinu, která způsobuje kulhání.
„Lidé v Jalalabádu znají cenu svého koně. Co teď potřebují je někdo, kdo poskytne péči a pohodu jejich zvířatům,“ řekl Trevor Wheeler, vedoucí WSPA.
Zdroj: BBC

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *