Dotace pro potravináře a zemědělce

Ministerstvo zemědělství zvýšilo finanční obnos pro potravináře a zemědělce v evropském dotačním programu o 880 milionů korun. Na podzim přerozdělí zhruba čtyři miliardy korun. Zemědělci podali ve svých projektech žádost v hodnotě 9,3 miliardy korun.

 

Dotace jsou zaměřeny na investice do zemědělských podniků a projekty na lepší zpracování a uvádění na trh zemědělských produktů. Projekt podporuje především malé zemědělce, kteří žádají o příspěvky do jednoho milionu korun a hospodaří na maximálně 150 hektarech. Úspěšnost v jednotlivých záměrech u zemědělských investic tak neklesne pod 25 procent, přičemž u malých zemědělců dosáhne 40 procent (Marian Jurečka, ministr zemědělství, KDU-ČSL).

Převis poptávky byl zaznamenán i v předchozích letech. Loni zažádali zemědělci a potravináři o 9,2 miliardy, nejvíce peněz plánovali na modernizace. K přerozdělení byl stanoven finální obnos v hodnotě 5,7 miliardy korun. Z programu rozvoje venkova mohou zemědělci čerpat do roku 2020 téměř 97 miliard korun. Evropská unie dotuje program z 65 %.*

Zdroj: www.ctk.cz

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *