Gastrologie a stomatologie drobných savců

Odborný seminář pod názvem Malí a chlupatí – gastrologie a stomatologie drobných savců proběhl v kongresovém sále České zemědělské univerzity v Praze dne 14. května. Tuto akci připravila WSAVA CE ve spolupráci se společností Samohýl a. s.

Seminář zahájil MVDr. Miloš Urban, prezident České asociace veterinárních lékařů malých zvířat (ČAVLMZ).

Nejnovější poznatky z pohledu špičkových evropských odborníků prezentovali Dr. Jaume Martorell Monserrata Dipl. ECZM (Small Mammals) z Veterinární fakulty na univerzitě v Barceloně a doc. MVDr. Vladimír Jekl, Ph.D., Dipl. ECZM, spolu s MVDr. Karlem Hauptmanem, Ph.D., z Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.

Po sobotních přednáškách byl pro posluchače připraven nedělní praktický workshop zaměřený na Faciální chirurgii králíků (Katedra veterinárních disciplín ČZU). Téma drobných savců nabývá na popularitě a veterinární lékaři se s těmito pacienty setkávají ve svých ordinacích stále častěji.

Seminář proběhl pod záštitou ČAVLMZ. Na semináři se sponzorsky podílel generální partner akce, společnost Royal Canin, hlavní sponzor MSD Animal Health a také společnosti Bayer HealthCare a Hill´s.*

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *