I zvířata trpí ve válce

Ve zbídačelém stavu se nacházejí dva levharti a lvi ve výběhu bývalé zoologické zahrady prezidentského paláce Saddáma Husajna. Zvířata trpí vyčerpáním, hladem a žízní. „Veterinární jednotka tu není a my nevíme, jak je krmit. Tak jim dáváme svou menáž, nebo co někde seženeme," řekl americký podporučík Karl Hoempler.

Takové krmení samozřejmě vůbec nestačí, protože lev sežere v průměru osm kilogramů masa denně. „Je tam také hnědý medvěd, ale dneska není vidět,“ řekl. „Nikdo se neodváží vstoupit, protože zacházet s těmito zvířaty neumíme.“
„My sami maso nejíme, co jsme vyrazili do války, tak co chcete, abychom jim předkládali,“ říká jeden poručík. Vedle jsou ubikace zřízenců, kteří se o šelmy starali. Na postelích jsou rozházené šaty a na podlaze leží sešity a knihy v arabštině, pojednávající o péči o zvířata.
Tato zvířata byla velkou láskou Udaje, Saddámova staršího syna. Daroval mimochodem dva tygry a pět lvů bagdádské zoologické zahradě. Ta je také zdevastovaná, protože se stala bitevní polem během dobývání Bagdádu. Irácká armáda v ní umístila děla, která zničila americká armáda.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *