Karvinský magistrát promine roční poplatek za psa z útulku

Útulek je přeplněný

Karvinský magistrát odpustí roční poplatek za psa lidem, kteří si vezmou zvíře z útulku a ponechají si ho alespoň dva roky. Město chce tímto způsobem řešit situaci v přeplněném útulku. Novou vyhlášku o poplatku za psy, jejíž součástí bude právě prominutí poplatku, ale ještě musí schválit zastupitelé, kteří se sejdou na konci června.
Lidem, kteří si vezmou psa z útulku, bude prominut poplatek za první rok, kdy budou majiteli psa. Pokud však úřad zjistí, že během dvou let vrátili psa zpět do útulku nebo ho například prodali, budou muset poplatek dodatečně uhradit. Podobnou úlevu poskytoval magistrát už před několika lety, ale právě kvůli tomu, že systém někteří lidé zneužívali a psů se v krátké době zbavili, určil nyní magistrát dvouletou lhůtu.
V útulku v Darkově je nyní 50 psů různého stáří. Útulek je přeplněný, nelze jej kapacitně zvětšit a na výstavbu zcela nového zařízení městu chybí peníze. Provoz stávajícího městského psího útulku stojí ročně okolo 1,8 milionu korun.
Za prvního psa, který je v panelovém domě, nyní lidé platí 1500 korun ročně, za dalšího pak 2250. V rodinném domku je roční taxa 300 korun, u dalšího psa pak 450 Kč. Slevy mají například starobní a invalidní důchodci. Zájemci o psa z útulku najdou aktuální nabídku včetně fotografie na webových stránkách www.karvina.cz. V Karviné je nyní registrováno přes 4800 psů.

Komentáře ke článku 2

  • Lukáš

    Dobrý den , mám pejska z útulku , jsem z Karviné a už to bude skoro rok co budeme muset pejska nahlásit na magistrát tak se chci zeptat kolik je cena tohoto poplatku když bydlím v paneláku a je i nějaká sleva když jsem OZP ? Děkuji

  • Záň

    Dobrý den, pořídil jsem si pejska z útulku, Orlová-Lazy, mě trvalé bydliště je v Karviné. Platí i pro mě odpuštění ročního poplatku ze psa , platné pro město Karviná?
    Děkuji Vám za odpověď , Záň

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *