Masokombinát Schneider investuje do výroby i letos

Jeden ze tří největších masokombinátů v ČR, plzeňský Schneider, zvýšil v minulém roce výrobní kapacitu o třetinu. Loňská investice do výroby převyšující 100 milionů korun bude zhruba ve stejné výši pokračovat i letos.

„Od začátku provozu jsme nejmodernějším zpracovatelským závodem postaveným podle norem platných v Evropské unii,“ řekla ČTK mluvčí firmy Edita Vighová. Zhruba desetinu loňských investic, zejména na balicí zařízení, podnik čerpal z evropského dotačního programu SAPARD na podporu zemědělství a venkova v kandidátských zemích.
Masokombinát Schneider se specializuje na výrobu uzenin a masných výrobků, aniž by se zabýval porážkou zvířat. „To nám optimalizuje výrobní náklady a umožňuje cíleně investovat do zpracovatelských technologií,“ dodala mluvčí.
Před více než třemi lety otevřela společnost nový závod na Borských polích v Plzni za 300 milionů korun, který zahrnuje moderní logistický systém, rychlozchlazovací komory, udírny a balicí linky. V polovině loňského roku koupila od města sousední 2,5 ha pozemků na rozvoj a v letech 2003 až 2004 se má masokombinát zvětšit o 10.000 m2. Připravené investiční etapy si vyžádají kolem 200 milionů.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *