Myslivci budou moci rozmísťovat více pastí na divoká prasata

Vláda schválila nařízení, které má umožnit myslivcům rozmísťovat více zařízení na odchyt divokých prasat. Dosud bylo možné umístit jedno zařízení na 250 hektarů honitby, podle nové směrnice bude jedno zařízení na 150 hektarů honitby.

Návrh souvisí s novelou zákona o myslivosti, která začne platit od 1. dubna. Krajské úřady budou rozhodovat o poskytnutí dotací na vybrané myslivecké činnosti a zároveň kontrolovat, jestli příjemci dodržují podmínky pro udělení podpory.

Podle původního návrhu ministerstva zemědělství měli myslivci čerpat dotace na nákup zařízení umožňujících noční vidění a tím lov zvěře v noci. Na základě připomínek vycházejících ze zkušeností z předchozích let bylo však rozhodnuto, že bude upraven jen finanční příspěvek na pořízení odchytových zařízení. Spolu s navýšením příspěvků na užívání ekologických a k přírodě šetrných technologií při hospodaření v lese, s nimiž nařízení také počítá, vzroste požadavek na státní rozpočet zhruba o 11 milionů korun ročně. Přemnožené prase divoké škodí nejen na zemědělských plodinách a pozemcích, ale loví drobnou zvěř, jako jsou koroptve, bažanti, zajíci či malá srnčata.*

Zdroj: www.ctk.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *