Mze vyhlašuje soutěž o logo tuzemských potravin

Ministerstvo zemědělství by v rámci národního programu podpory domácích potravin mohlo udělit koncem léta nebo počátkem podzimu první novou značku kvality. Tu bude propůjčovat tuzemským potravinám splňujícím stanovené podmínky. Na tiskové konferenci to řekl ministr zemědělství Jaroslav Palas.

Značka by měla být udílena na dobu určitou, pravděpodobně na tři roky. Poté by byla možnost prodloužení. Navrženo je sedm kritérií pro udělení značky. Patří mezi ně například stanovený minimální podíl tuzemských surovin, odlišný pro různé druhy výrobků. Produkt také musí být stoprocentně zpracován v ČR.
Program podpory domácích potravin včetně správy známek kvality převezme v budoucnu marketingová agentura, která má zahájit činnost na počátku příštího roku. Její rozpočet by se měl pohybovat kolem 200 až 300 milionů korun ročně. Zpočátku bude její činnost hradit stát, postupně by měla přejít na samofinancování nebo kombinaci financování státem a podniky. Program má sloužit ke zvýšení prodeje kvalitních českých potravinářských a zemědělských produktů a spotřebitelům by pak mělo jejich označení dát záruku nadstandardní bezpečnosti a kvality.
Mze nyní připravuje pojmenování programu a název i grafickou podobu loga, které bude označovat agrární výrobky splňující daná kritéria. Obojí má být k dispozici na přelomu května a června. MZe přitom vyzývá všechny zájemce, aby se zúčastnili soutěže o název a logo označení kvalitních domácích potravin. Výherce soutěže z řad amatérské veřejnosti dostane odměnou možnost získat každý měsíc po dobu jednoho roku potraviny za 2000 korun od vybraného českého výrobce.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *