Přikrmování ryb

Chovatelé nebudou muset hlásit úřadům přikrmování ryb obilím, budou mít výjimku z povinného hlášení. Změnu, kterou měla zavést novela zákona o vodách, ministerstvo životního prostředí po tlaku chovatelů vypustilo. Přikrmování budou muset hlásit chovatelé jen tehdy, když krmivo ryby nespotřebují a to se rozloží ve vodě.

 

Novela zákona přinese sankce pro chovatele, kteří by nadměrný, tj. nezkonzumovaný příkrm nenahlásili. Právnickým osobám bude hrozit pokuta až 50 000 korun, u podnikajících fyzických osob do 30 000 korun. Pro obě právní formy se uvažuje také o 100tisícové pokutě, pokud lidé nebudou řádně měřit průměrnou koncentraci znečištění vody. Znečišťování vody nezkonzumovaným krmivem je především problémem laiků.

Výjimka platí pro chovatele od roku 2010. S návrhem na její zrušení ministerstvo zemědělství také nesouhlasilo. Novela by měla platit po legislativním procesu od roku 2017. Poplatky  za odběr podzemní vody vzrostou do roku 2022 na trojnásobek. Zvýšením poplatků chce stát více chránit podzemní vody. V naší republice se polovina vody odebírá z podzemních zdrojů a polovina z povrchových zdrojů. V místech, kde vodárny čerpají vodu zejména z podzemních zdrojů, bude nárůst cen vyšší. V současné době stojí metr krychlový vody na pití dvě koruny a tři koruny za metr krychlový na jiné použití. Voda by se měla zdražovat postupně, poprvé v roce 2017.*

Zdroj: www.ctk.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *