Silyba dostane náhradu za utracení 62 krav

Po obdržení podkladů od krajské veterinární správy poskytne Česká pojišťovna (ČP) společnosti Silyba v Dolní Dobrouči na Ústeckoorlicku náhradu za utracení 62 krav v souvislosti s desátým výskytem takzvané nemoci šílených krav (BSE) v České republice. Sumu, kterou by měla Silyba od pojišťovny dostat, předseda společnosti Vladimír Hovad neuvedl.

Peníze hodlá družstvo použít na nákup vysokobřezích jalovic, na internetu už má danou poptávku na 35 kusů. Dalších 30 krav doroste během čtyř měsíců z vlastního stáda. Celkem potom budou mít opět asi 300 dojnic.
ČP eviduje již osmou pojistnou událost kvůli BSE a celkově svým klientům v souvislosti s nemocí šílených krav vyplatila náhradu škody za několik desítek milionů korun. Naproti tomu se chovatelé Agrodružstva v Libštátě a Zemědělského družstva Košťálov na Semilsku podle Hospodářských novin zřejmě nevyhnou soudu s Hasičskou vzájemnou pojišťovnou, u které se marně domáhají vyplacení náhrady za nucenou porážku dobytka kvůli BSE v Lomnici nad Popelkou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *