Sněmovna schválila novely zemědělských zákonů související s EU

Ve sněmovně byla schválena novela zákona o zemědělství a změna zákona o Státním zemědělském intervenčním fondu. Úpravy, které reagují na změny společné zemědělské politiky EU a upravují evidenci půdy včetně jejího využití, projedná senát.

 

 

Novela zemědělského zákona má také zpřesnit obecná ustanovení o společných organizacích trhů, přímých platbách Programu rozvoje venkova a rybářství podle nařízení EU. Reaguje rovněž na zjednodušení živnostenského práva a změny v zákoně o základních registrech. Norma také ruší povinnost vlády předkládat sněmovně každoročně zprávu o stavu zemědělství.

Novela odstraní byrokracii. Přinese zjednodušení evidence zemědělského podnikatele zrušením institutu místní příslušnosti i zrušením evidence zaměření zemědělské výroby.
Novela o Státním zemědělském intervenčním fondu doplní ustanovení o poskytování národních dotací na základě pověření ministerstva prostřednictvím veřejnoprávní smlouvy. Zpřesnit má i ustanovení o subvencích při vývozu, intervenčním nákupu a prodeji, o produkčních kvótách mléka, cukru a škrobu a o finančních dávkách z výroby cukru. Bez přijetí těchto navrhovaných změn by nebylo možné v období do roku 2020 vyplácet farmářům dotace.*

Zdroj: www.ctk.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *