Stále je co objevovat

Neznámý druh lidoopa se nyní snaží identifikovat skupina amerických vědců, která ho objevila ve střední Africe. Nevypadá jako gorila a není to ani šimpanz a jeho lebka je dvakrát tak větší než u běžných lidoopů. Zooložce Shelly Williamsové se dokonce podařilo neznámý zvířecí druh natočit na videokameru.

V minulosti jej poprvé zaznamenal fotograf divoké přírody Karl Amman. Pro BBC uvedl, že jej zaujalo, že neznámý lidoop byl větší než průměrná gorila a jeho obličej byl plošší než u většiny známých lidoopů. Na rozdíl od šimpanzů, kteří spí v korunách stromů, aby se mohli chránit před predátory, neznámý druh spí na zemi v jakýchsi velkých hnízdech. Podle Williamsové mají záhadní opi jeden zvláštní zvyk – když vyjde na oblohu měsíc, hlasitě na něj houkají. To například šimpanzi nedělají kvůli strachu před hyenami nebo lvy, které by svým křikem mohli přilákat.
Profesor Duane Rumbaugh, přední americký specialista na výzkum opů uvádí, že nemůžeme vyloučit možnost, že jde o nový druh či poddruh lidoopa či o zvláštního hybrida.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *