Svátek zvířat opět v Brně

Ve dnech 27. až 29. června se na ploše 15 tisíc metrů čtverečních uskuteční 8. mezinárodní výstava chovatelských a jezdeckých potřeb Propet. V této době najde v areálu brněnského výstaviště přechodný domov téměř 3500 zvířat.

Největším lákadlem bude zřejmě expozice asi stovky koní čtrnácti plemen v pavilonu V, kde návštěvníci uvidí jejich využití od tahu až po zábavu. Pořadatelé musí na doprovodnou Výstavu ušlechtilých koní navézt do pavilonu V kolem 440 tun písku.
V rámci odborných doprovodných akcí se bude konat konference Svět papoušků a lidí za účasti světové chovatelské špičky Matthiase Reinschmidta z největšího papouščího parku světa Loro Parque na Kanárských ostrovech.
Chovatelské potřeby, které nabídne více než stovka firem, se mimořádně přesunou do pavilonu A1, kde získají zájemci i odborné informace o výživě a krmení domácích zvířat.
V sobotu začne na Výstavišti i Mezinárodní výstava psů Intercanis. Nejširšímu okruhu domácích chovatelů jsou určeny v pavilonu A1 výstavy ušlechtilých koček, hlodavců a zakrslých králíků. V pavilonu A2 začínají v sobotu i dvoudenní mezinárodní závody v dovednosti psa pod vedením člověka Intercanis Agility za účasti 180 soutěžících z celé Evropy.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *