Svaz oslích specialistů (SOS)

Nový projekt

Chov oslů není v České republice evidován, s výjimkou registru všech koní, oslů a jejich kříženců v hřebčíně Slatiňany. Proto vznikl v r. 2009 Svaz oslích specialistů (SOS) založený MVDr. Markétou Sedlinskou. SOS má snahu o osvětu v chovu těchto ušatých přátel, vytvoření plemenné knihy, aj.
MVDr. M. Sedlinská se obrátila na studenty VFU a Mendelovy univerzity se žádostí o pomoc. Spolupracující studenti VFU se budou zabývat celkovým zdravotním a výživným stavem oslů a budou vytvářet kondiční standardy v populaci oslů, které nejsou u nás dosud publikované. Např. jedna studentka z MZLU se bude zabývat standardem tělesné stavby osla domácího.
Na valné hromadě ASCHK ČR se Svaz oslích specialistů stal členem ASCHK ČR, z čehož plyne mnoho výhod. ASCHK ČR bude vést plemennou knihu oslů, která však dosud není schválená Ministerstvem zemědělství a nejsou ještě k dispozici informace o rozmístění oslů po České republice.
Jelikož bychom v průběhu letních prázdnin rádi začali s měřením a sbíráním vzorků pro naše výzkumy, byli bychom rádi, kdybyste nás kontaktovali o vašich oslech, ale i oslech, o kterých víte z okolí, případně majitele těchto zvířat odkázali na nás.
Pokud máte zájem se o tomto projektu dozvědět více, navštivte internetové stránky www.sosli.cz. Náš internetový portál se v současné době ještě buduje, nicméně již nyní zde naleznete kontakt na osoby, které vám rády poradí, a také uvítáme jakékoli nápady a pomoc s realizací tohoto projektu.

Komentáře ke článku 1

  • petr svatoš

    Pracuji v psychiarticke nemocnici bohnice jako osetrovatel koni na useku hipoterapie. Mimo jine se tu osobne staram i o naseho oslika Aladina. Je to hrebecek cca 8let stary,je mily,mírny a pracovity,branujeme pravidelne jizdarnu. Plemeno je tusim,,amiata,,.
    Petr Svatoš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *