Upozornění pro turisty u Bordeaux

Státní veterinární správa ČR dnes obdržela informaci, ve které Evropská komise upozorňuje, že ve Francii, v oblasti Bordeaux byla diagnostikována vzteklina u posléze uhynulého ilegálně dovezeného psa – čtyřměsíčního štěněte - které pokousalo člověka. Všichni, kdo se v průběhu srpna dostali do kontaktu se štěnětem hnědomeruňkové barvy s černým čenichem a byli poraněni, jsou vyzýváni, aby vyhledali lékaře.

Toto zvíře se mělo se svým pánem pohybovat okolo Bordeaux, (prefektura Gironde), ve čtvrtích pont de Pierre a la bastide, na nábřeží Queyries, v botanické zahradě a okolo jezera v Bordeaux. Dále v oblasti Hostens (2.8.), na festivalu Minos v Perigueux (5.8.), na festivalu pouličního divadla v Miramont de Guienne (7. až 8. 8.) a na hudebním festivalu Fest Art de Libourne (12. až 14. 8.).
Připomínám při této příležitosti, že naše republika byla letos v červenci Mezinárodním úřadem pro nákazy zvířat (OIE) uznána za zemi vztekliny prostou, neboť je tomu více než dva roky, kdy u nás byla vzteklina diagnostikována.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *