Utrácení drůbeže v Nizozemsku trvá

Již několik desítek tisíc kusů utratili v Nizozemsku v souvislosti s výskytem influenzy drůbeže. Zatím není jasné, zda se utrácení drůbeže, zatím omezené na okruh 50 kilometrů kolem údolí Gelderland u Barneveldu, asi 30 kilometrů od německých hranic, nerozšíří také na dalších asi 450 závodů v celé provincii a v okolí.

„Tisíce dalších kusů drůbeže bude ještě poraženo v rámci operace, která potrvá dalších několik dní,“ uvedla pro televizi BBC tisková mluvčí ministerstva zemědělství Nynke van der Zee. Hromadná porážka drůbeže má podle oficiálních míst zastavit šíření této vysoce nakažlivé choroby, která většinou končí úhynem zvířat.
„Nizozemské úřady v úzké spolupráci s komisí okamžitě přijaly zákaz ohledně pohybu drůbeže uvnitř země a zákaz, jež se týká exportu drůbeže a vajec,“ uvedla na tiskové konferenci mluvčí komise na ochranu spotřebitelů Beate Gminderová. Ta současně pro HN uvedla, že Nizozemsko je prozatím jedinou zemí Evropské unie, kde se nákaza objevila. Opatření unie by tak mohla ještě přitvrdit podle toho, jak se bude situace kolem drůbeží epidemie v Nizozemsku dále vyvíjet.
Zdroj: Právo, HN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *