V 8. ročníku soutěže středních veterinárních škol popáté zvítězili studenti z Českých Budějovic

Milan Malena, šéf Státní veterinární správy, již poosmé ocenil vítězné družstvo studentů v soutěži „O cenu ústředního ředitele SVS“ a popáté tím oceněným byli studenti ze Střední odborné školy veterinární, mechanizační a zahradnické z Českých Budějovic.

Soutěž je tradičně pořádána ve Školicím středisku Státního veterinárního ústavu Praha, jež bylo zbudováno před deseti lety s přispěním prostředků programu Phare EU. Konala se ve dnech 10.–12. listopadu.

Letošního osmého ročníku soutěže ve veterinárních znalostech a dovednostech se účastnili zástupci osmi středních veterinárních škol, a to z Nitry, Třebíče, Kroměříže, Košic, Benešova, Boskovic, Hradce Králové a Českých Budějovic, přičemž pořadí umístění je v opačném pořadí.

Předsedkyní hodnotitelské komise, kterou jmenoval Milan Malena, byla opět Bohuslava Tremlová, děkanka Fakulty veterinární hygieny a ekologie Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. Společně se šéfem státní veterinární správy Milanem Malenou se shodli, že úroveň studentů je rok od roku vyšší, nejen ve vědomostech, ale zejména v celkovém vystupování a schopnosti reprezentovat svou školu.

Kromě celkového ocenění byly letos uděleny i dvě ceny pro družstva a jedna pro jednotlivce:  Zvláštní cenu hodnotitelské komise za nejlepší laboratorní diagnostiku získala škola z Hradce Králové a Zvláštní cenu hodnotitelské komise za vynikající projev a přispění k sehranosti týmového vystoupení a reprezentaci své školy získala škola z Košic. Zvláštní cenu hodnotitelské komise za pozoruhodný profesionální výkon získala Hilda Pešková z Kroměříže.

Milan Malena při hodnocení účastníků soutěže znovu zdůraznil, že základem jsou samozřejmě znalosti a dovednosti, ale významným předpokladem úspěchu, a to nejen profesního, je umění je prezentovat a i reprezentovat.*

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *