V EU se za půl roku změní označování potravin

Údaje na obalech mají být čitelnější, přibude například informace o zemi původu u masa. Hosté v restauracích by se nově měli dozvědět, jaké alergeny jídlo obsahuje.

V účinnost vstoupí 13. prosince letošního roku unijní nařízení, které stanoví nová pravidla pro označování potravinářských výrobků. Uvádění výživových údajů bude povinné od 13. prosince 2016. Na tiskové konferenci to uvedla Potravinářská komora ČR.
Kromě změn týkajících se informací o alergenech a některých dalších podstatných informací se velká změna dotkne i označování masa. Země původu bude muset být označena u všech druhů mas. Do budoucna by EK mohla přijmout prováděcí pravidla, aby se země původu uváděla i u ostatních potravin. Nařízení také stanoví povinné označování rostlinných olejů nebo živočišných tuků s uvedením konkrétní rostliny nebo živočicha, povinné uvádění informace o tom, že potravina byla rozmrazena, a další dodatečné informace. Další zajímavou a povinnou informací bude (v době privátních značek často opomíjený) výrobce.*

Zdroj: www.agronavigator.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *