Vídeňští psi jen s čipem

Od příštího roku budou muset majitelé psů v rakouské metropoli svého miláčka vybavit elektronickým čipem, jenž bude obsahovat základní údaje o zvířeti. Magistrát Vídně chce tímto rozhodnutím zajistit lepší evidenci a ochranu psů.

Čip obsahuje údaje o vlastníkovi psa a jeho bydlišti, dále rasu, věk a pohlaví zvířete. Úřady chtějí evidovat také údaje o agresivních psech, kteří zaútočili na člověka. Podle radní pro životní prostředí Isabell Kossinové je opatření je v zájmu ochrany zvířat a apeluje na morálku vlastníků psů. Elektronická identifikace umožní psa vrátit majiteli v případě, že se mu ztratil nebo byl ukraden.
Pro psy starší než tři měsíce budou nová pravidla platit od ledna, stávající evidovaní majitelé mají jednoleté přechodné období na splnění této povinnosti. Z posledních dostupných údajů vyplývá, že v roce 2001 bylo v rakouské metropoli 47 135 evidovaných psů. Za čtyřnohého miláčka musí jeho majitel platit do městské kasy roční poplatek 43,60 eura, každý další pes ho vyjde na 65,40 eura.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *