Záhadná nemoc zabíjí v Číně

Nejméně 17 mrtvých a dalších více než 40 nakažených osob má na svědomí záhadná nemoc, která se objevila mezi chovateli prasat a ovcí na jihozápadě Číny. Problémy se u lidí objevily poté, co porazili některá hospodářská zvířata.

Příznaky zahrnují vysoké horečky, únavu, nevolnost a zvracení, později nemocní upadají do komatu. Lékaři informovali o tom, že u obětí se pod kůží objevují modřiny. V minulých čtyřech týdnech bylo s těmito příznaky hospitalizováno ve dvou městech v provincii S‘-čchuan 58 osob, 17 z nich pak nemoci podlehlo a 12 se nachází ve vážném stavu. Podle některých citovaných zdrojů jde o bakteriální onemocnění. Regionální úřady už vytvořily speciální týmy, které mají příčiny nemoci objasnit.
Mluvčí Světové zdravotnické organizace (WHO) Bob Dietz uvedl, že se nezdá, že by tyto případy souvisely s ptačí chřipkou. WHO zároveň uvedla, že zatím nelze hovořit o epidemii a že nebyl zaznamenán jediný případ přenosu z člověka na člověka.
Podle Dietze nyní Čína podnikla nezbytné kroky, o nichž také informovala WHO, včas – na rozdíl od jejího váhavého přístupu v případě epidemie SARS v roce 2003.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *