Země živitelka letos uvítá více než 600 vystavovatelů

Na českobudějovickém výstavišti se v rámci 41. ročníku agrosalonu Země živitelka představí 602 vystavovatelů, spoluvystavovatelů a obchodníků ze 17 zemí (28. 8. - 2. 9.).

Největší český agrosalon prezentuje každoročně tuzemské zemědělsko-potravinářské odvětví. V letošním roce se zvýší počet vystavovatelů zemědělské techniky. Po několika letech budou na výstavě i výrobci krmiv.

V rámci druhého ročníku Angus show a 1. ročníku Limousine show zhlédnou návštěvníci 125 kusů dvou hlavních plemen masného skotu a představí se regionální chovatelé ovcí a koz. Výzkumný ústav živočišné výroby bude prezentovat všechna původní česká plemena hospodářských zvířat. K dispozici budou také chovatelské potřeby.

Oceněné výrobky od regionálních výrobců, národní značku kvality Klasa a jiné marketingové značky uvidí a budou moci ochutnat přítomní návštěvníci v potravinářském pavilonu. V dalších pavilonech bude vystavena obnova a rozvoj venkova, lesní a vodní hospodářství, aj. Současně s agrosalonem proběhne Mezinárodní výstava družstevnictví a výstava Ekostyl, který bude věnovaný ekologii a zdravému životnímu stylu.
Jako každý rok proběhne soutěž Zlatý klas o nejlepší vystavený exponát v jednotlivých kategoriích, kterou vyhlašuje ministerstvo zemědělství. Letos bude poprvé vyhlášena Cena prezidenta Potravinářské komory ČR o nejlepší inovativní potravinářský výrobek.*

Zdroj: www.ctk.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *