06.09.2005 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odrohování telat pomocí leptací pasty je šetrnější než kauterizace

Podle kanadských odborníků je odrohování telat za pomoci leptacího prostředku po podání sedativ méně bolestivou metodou než odrohování pomocí kauteru za použití sedativ a analgetik (lidocain).

Veterinární lékaři sledovali ve dvou experimentech chování telat po odrohování. Zaměřili se především na to, jak často telata třesou hlavou a třou se o různé předměty nebo ostatní zvířata. V průběhu prvních čtyř hodin po odrohování pomocí leptací pasty byla telata mnohem klidnější (http://jds.fass.org).

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

  1. Dobrý den. Měl bych na Vas dotaz. Odstraňuji pučnice telatum plynovym kauterem již cca 10 let a občas se mi vyskytne hnisání a strup. Pučnici ponechávam na místě jen ji obpaluji kolem- dle výrobce kauteru. Odrohovávám již cca od týdne věku jak je hmatatelná pučnice. Chci se zeptat zda-li nevadí ponechat pučnici na místě. Osobně bych vypalenou ranu nijak neošetřoval,ale chovatele se na to někdy špatně dívají. Mohu použít přímo po vypáleni třeba Pededipru? Myslite že má vliv velikost vypalovaciho hrotu na následné zanícení rany? Používam 20mm hrot u holštýnek i českych stračen. Má vliv teplota kaueru na totéž? Plynový kauter je teplejší. Děkuji. Děkuji za odpověď

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2025 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down
Přehled ochrany osobních údajů

Tento web používá soubory cookie, abychom vám mohli poskytnout tu nejlepší možnou uživatelskou zkušenost. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání vás, když se vrátíte na naši webovou stránku, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webu jsou pro vás nejzajímavější a nejužitečnější.