Poslední provedené testy potvrdily, že svěřenec z jedné thajské zoologické zahrady u Bangkoku - levhart žíhaný – uhynul na ptačí chřipku. Patrně se nakazil od infikovaného kuřete, které pozřel. Odborníci v těle zvířete odhalili virus kmene H5N1, přenosný i na člověka. Thajský ministr životního prostředí včera potvrdil, že se v téže zoo ptačí chřipkou nakazil i tygr.
Smrtící virus ptačí chřipky, jehož mutace si vyžádala již 20 lidských životů, tedy napadá nejen drůbež, ptáky a prasata, ale zřejmě i další živočišné druhy. Podle dostupných informací jde zřejmě o první známý případ infekce tohoto druhu u kočkovité šelmy. Světová zdravotnická organizace (WHO) však nepovažuje nejnovější nález za žádné zvýšené nebezpečí.
Další ze zemí postižených ptačí chřipkou, Jižní Korea, posílila osvětu a novou reklamní akcí se snaží uklidnit obyvatele. Tamější vláda vyhlásila "kuřecí středy", aby dokázala, že z masa nákaza nehrozí. Ministři chtějí jít příkladem a každou středu pojídat kuřecí speciality.
V Japonsku se epidemii ptačí chřipky s největší pravděpodobností podařilo zastavit. Nové případy jsou naopak hlášeny z Tibetu, kterému se až dosud epidemie vyhýbala.