Odysea australských ovcí stále ještě neskončila, loď kotví v Kuvajtu a nabírá pitnou vodu a krmivo pro ovce. Patnáct států (na Středním Východě, v Asii, Jižní Americe a Evropě) je odmítlo přijmout, jedině Afghánistán byl ochoten ovce převzít. Bylo by ale nutné tam všech 50 tisíc ovcí dopravit po silnici (tisíc km) pres Írán a ten to nepovolil. Britové tvrdí, že by 50 tisíc ovcí v jejich irácké zóně způsobilo nezvladatelný chaos a že tam není potřebná jateční kapacita.
Do Kuvajtu odletěl šéf australské veterinární služby zjistit zdravotní stav zvířat. Prohlásil, že ovce jsou v dobrém zdravotním i výživném stavu.
Jako krajní řešení se zvažuje návrat ovcí do Austrálie. Ovšem přestože zvířata zůstávají na lodi, krmivo pro ně přichází ze slintavkových oblastí, a to se australské karanténě nelíbí.
V Londýně před australským zastupitelským úřadem proběhla demonstrace proti týrání zvířat na moři a byla předána protestní petice s 26 tisíci podpisy. Vypadá to, že nyní již jde o politickou aféru vedenou proti dnešní konzervativní australské vládě.
Vývoz mrazeného masa je samozřejmě racionálnější a humánnější než vývoz živých porážkových zvířat. Kromě požadavků na rituální způsob porážení zvířat hraje velkou roli i to, ze v zemích Středního Východu drtivá většina domácností není vybavena ledničkou. Lidé jsou tam zvyklí si z trhu donést ještě teplé maso a okamžitě je kuchyňsky zpracovat.