Čína je hlavním vývozcem kožešinových oděvů
Kožešiny sice u některých módních návrhářů i zákazníků vyšly z módy kvůli obavám o zvířata, ovšem v severovýchodní Číně zůstává chov zvířat na kožešiny kvetoucím průmyslovým odvětvím. Čína je hlavním vývozcem kožešinových oděvů a v uplynulých deseti letech zde bylo založeno mnoho kožešinových farem; zvláště pak v chladných severních oblastech provincie Chej-lung-ťiang. Skupina vědců tu nyní pomáhá místním obyvatelům zlepšit výsledky chovu takových zvířat, jako jsou norci či lišky, např. pomocí umělého oplodnění.
Liščí smečka ve volné přírodě nepřivede na svět příliš mnoho mláďat, pokud chtějí mít u některého druhu na trhu hodně kožešiny, je nutné zavést technologii umělého oplodnění.
Kromě zvýšení počtu mláďat hledají vědci také způsoby, jak zlepšit kvalitu produkované kožešiny. Nyní zkoumají různé druhy lišek. Pokud se budou množit jen mezi sebou, pak kvalita druhu bude degenerovat. Aby tomu zabránili, musí experimentovat, aby uchovali kvalitní geny.
Většina kupců pochází ze sousedního Ruska, kde se mnozí lidé chrání před mrazivou zimou nošením kožešin. V letošním roce se chovatelé obávají, aby jejich podnikání nezasáhla světová ekonomická krize, jakkoli se jejím dopadům v určité míře zřejmě nevyhnou. Podle dostupných informací úroveň produkce kožešin v posledních deseti letech v severovýchodní Číně neustále stoupala o deset procent ročně od roku 2004.
Rostoucí počet mezinárodních obchodníků s kožešinami, zpracovatelů kožešin i módních návrhářů přesouvá své podnikání do Číny, kam je láká nejen levná pracovní síla, ale také absence pravidel na ochranu práv zvířat. Skupiny na ochranu přírody čínské chovatele viní, že zvířata často stahují z kůže zaživa. Tyto zprávy ale čínské úřady označují za přehnané.