V Egyptě nebyl doposud zaznamenán žádný případ onemocnění
V Egyptě začala porážka vepřů jako preventivní opatření proti šíření prasečí chřipky. Jedná se zhruba o 300.000 kusů zvířat. Vepřové maso ve většinově muslimském Egyptě konzumují jen tamní křesťané, kteří tvoří desetinu obyvatelstva. Nařízení vlády začít s likvidací chovů vyvolalo protesty mezi zemědělci.
Majitelé chovů budou moci maso odprodat, vláda je tedy nebude muset odškodňovat. Egypt v roce 2006, v době krize způsobené ptačí chřipkou, která se vyskytla i v Egyptě, vyzýval k oddělení chovů drůbeže a vepřů a k vystěhování farem do větší vzdálenosti od obydlených míst.
Podobné rozložení obyvatelstva jako Egypt má i Sýrie, která v souvislosti s prasečí chřipkou zpřísnila podmínky na hranicích. Ministerstvo zemědělství zakázalo vstup osobám vezoucím syrové maso nebo živá zvířata. Byla také zpřísněna hygienická pravidla na statcích, kde se chová drůbež a domácí zvířata.
Jordánsko uzavřelo všech pět vepřínů v zemi, v nichž je chováno asi 800 vepřů. V Izraeli bylo onemocnění novým typem chřipky potvrzeno u dvou mužů. Oba se vrátili z Mexika a byli hospitalizováni.
Na chřipku zemřelo v Mexiku již přes 150 lidí.