13.06.2003 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tabákem proti vzteklině

Výzkumníci z lékařské fakulty Univerzity Thomase Jeffersona ve Filadelfii genově upravili tabáková rostlinka tak, že dokáže ve svých listech vytvářet protilátky proti vzteklině. Účinnost protilátky badatelé zatím úspěšně testovali na myších.

Jak uvádí internetový server www.akademon.cz, zkoušky na lidech nyní připravují. V současné době se protilátka proti této smrtelné chorobě připravuje hlavně z koňské krve, která však může mít vedlejší účinky a navíc je jí ve světě chronický nedostatek.
Zdroj: HN

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2025 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down
Přehled ochrany osobních údajů

Tento web používá soubory cookie, abychom vám mohli poskytnout tu nejlepší možnou uživatelskou zkušenost. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání vás, když se vrátíte na naši webovou stránku, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webu jsou pro vás nejzajímavější a nejužitečnější.