Velcí savci - sloni, lvi, gepardi a divocí koně mají nahradit původní populaci, která vymizela před 13 000 lety .
Vědci tvrdí, že velké oblasti v Severní Americe mohou být nejen místem pro úspěšné chování divokých zvířat, která jsou v Africe a Asii ohrožena, ale ekologické parky mohou být velkou turistickou atrakcí. Odpůrci tohoto projektu připomínají předchozí úsilí o přemísťování cizích druhů, které často končily fatálně. Afrika a části Asie jsou nyní jediným místem, kde je megafauna relativně nedotčena, a během tohoto století by mnohé druhy zřejmě vymizely.
Zástupci nového projektu však tvrdí, že projekt pomůže zachránit některé druhy před vyhynutím v Africe, kde populace ohrožených zvířat mizí.
Přemístění zvířat může podle nich obnovit biodiverzitu v Severní Americe a přiblížit ji realitě před více než 10 000 lety, než začal zasahovat člověk. Velcí savci byli na všech kontinentech až do pozdního pleistocénu (pleistocén od 1,65 milionu let do 10 000 let před naším letopočtem), kdy vymizely zejména ze Severní Ameriky a místo nich zde zůstaly menší druhy. Velcí masožravci a býložravci hrají často důležitou roli v udržení biodiverzity, a tak se z mnoha vyhynulých savců vyvinuli druhy, které známe nyní. Opětné zavedení moderních příbuzných zvířat z pozdního pleistocénu do Severní Ameriky by mohlo vyvolat nový zájem o jejich zachování, přispět k biodiverzitě a napravit také některé chyby způsobené činností lidí. Do projektu jsou zahrnuti asijští osli, kůň Przewalského, afričtí gepardi, lvi, asijští a afričtí sloni, kteří by měli být vysazeni do rozsáhlých ekologických parků a soukromých rezervací.