Na základě nezávislé zprávy, která hodnotila loňskou epidemii slintavky a klusavky, přiznala britská ministryně životního prostředí, výživy a záležitostí venkova Margaret Beckettová, že během měsíce po začátku epidemie ve vládě propukla panika a rozhodování bylo „náhodné a zmatené". Britská vláda připustila, že při zvládání epidemie udělala závažné chyby.
Zpráva byla poslední ze tří nezávislých studií, které epidemii hodnotily. Autorem poslední části je tým vedený Iainem Andersonem, bývalým Blairovým poradcem. Značně kritická zpráva mj. uvádí, že vláda měla ihned po propuknutí epidemie povolat armádu. „První reakce nebyly dostatečně rychlé a účinně koordinované," uvádí zpráva. „Hned od počátku nebyl kladen ten nejvyšší důraz na rychlost a na rychlou porážku nakažených zvířat." K této výtce Beckettová připustila, že vláda by zavolala na pomoc armádu rychleji, pokud by si bývala uvědomila dříve závažnost celkové situace. Přiznávám, že je tomu tak - i když to je při pohledu zpět, řekla Beckettová. Zdůraznila však současně, že loňská epidemie patřila k nejhorším, jaké se kdy ve světě vyskytly. Beckettová přislíbila, že v budoucnu bude zakázána doprava dobytka, jakmile bude potvrzen první případ nemoci.
Zpráva kritizuje i předchůdce Beckettové, Nicka Browna, za to, že se nepoučil z předcházejících epidemií. Epidemie slintavky a kulhavky, při níž byly poraženy čtyři milióny kusů dobytka, přišla Británii na osm miliard liber a premiér Tony Blair kvůli ní musel posunout datum konání parlamentních voleb.