19.09.2022 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

11. středoevropský veterinární kongres (CEVC)

Komora veterinárních lékařů připravila na pátek 16. září odborný seminář na téma medicína skotu – puerperální období, medicína malých přežvýkavců – nejčastější pohotovostní problémy a jejich řešení, medicína lam – nejčastější pohotovostní problémy a jejich řešení, a medicína drůbeže – nejčastější pohotovostní problémy a jejich řešení. Akce se konala ve dvou sálech v příjemném prostředí hotelu Quality v Brně.

V sále prvním přednesl MVDr. Ladislav Taras, Ph.D., významné zdravotní problémy v drobnochovech drůbeže. MVDr. Zdeněk Fajt, Ph.D., uvedl základy veterinární péče v chovu miniprasat a zákroky vyžadující anestezii v chovu miniprasat. Základy veterinární péče v chovech velbloudovitých nového světa a případové studie častých onemocnění velbloudovitých nového světa  prezentovala MVDr. Adéla Černá. Přednášky na téma preventivní úkony v chovech ovcí a koz – zlatá cesta ke zdraví a nejčastější onemocnění ovcí a koz – acidóza bachorového obsahu a urolitiázy samců, možnosti řešení v terénu patřily MVDr. Zdence Bezděkové.

V sekci druhé zaměřené na management tranzitního období  krav pohledem veterináře a chovatele vystoupil MVDr.  Václav  Osička. Poruchami energetického metabolizmu  krav v průběhu tranzitního období se zabýval prof. MVDr. Gabriel Kováč, CSc. S inzulinorezistencí – metodikou sledování stáda v peripartálním období seznámila přítomné posluchače MVDr. Zuzana Besson. Na hemolakcie u krav v peripartálním období upozornil MVDr. Lubomír Král. Poruchy minerálního metabolizmu krav v peripartálním období a jejich prevence zmínil doc. MVDr. Josef Illek, DrSc., Dipl. ECBHM. Téma poporodní komplikace krav a jejich prevenci uvedl za své bohaté praxe MVDr. Martin  Vlček, Ph.D.

Podrobnější informace najdete v říjnovém čísle časopisu Veterinářství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down