04.11.2019 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

27. výroční konference ČAVLMZ

První listopadový víkend se konala v prostorách brněnského výstaviště výroční konference České asociace veterinárních lékařů malých zvířat. První listopadový den, v pátek, proběhly v minulosti úspěšné a oblíbené praktické workshopy. Hlavní odborný program nabídl kvalitní vzdělávání pro veterinární lékaře se zájmem o interní medicínu a z chirurgických oborů.

Sobotní program byl věnován chirurgii, gastroenterologii a medicíně exotů. V sekci chirurgické vystoupil Thibaut Cachon (Francie) s prezentací anatomie jater a chirurgické zásady, nádory jater a parciální hepatektomie. Další dopolední přednášky autora byly zaměřeny na portosystemický zkrat: dg a konzervativní léčbu. Gastroenterologii se věnoval dobře známý a oblíbený internista Kamil Tomša (Švýcarsko), uvedl téma enteropatie se ztrátou proteinů a onemocnění tlustého střeva a jeho léčba a nespecifický zánět IBD. Novinkou byl stream zaměřený na exotická zvířata, ptáky a malé savce podaný Manfredem a Claudií Hochleitner (Rakousko) doplněný pátečním workshopem. Leona Raušerová demonstrovala zavedení nosojícnové sondy (foto Irena Vanišová, Regia Vet, s. r. o.).

V nedělním dopoledním programu se Claude Carozzo (Francie) zabýval onkologickou chirurgií: rekonstrukční chirurgie kůže, nefrologie a medicína koček. Jonathan Elliot (Velká Británie) přednášel renální a endokrinologická onemocnění koček. Po oba dny byl připraven bohatý odborný program pro veterinární sestřičky. Témata urgentní péče, brachycefalický instruktivní syndrom, specifika v péči onkologického pacienta aj. zajímavé prezentace připravili Leona Raušerová, Jan Hnízdo, Ludmila Bicanová, Manfred a Claudie Hochleitner.

Doprovodný program obohatily postery, zájemcům byla vyhrazena doba konzultace s autory odborných textů. Konference byla také příležitostí seznámit se s novinkami v rámci komerční výstavy, které se zúčastnily všechny významné firmy v našem oboru.*

Bližší informace najdete v prosincovém čísle časopisu Veterinářství.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down