15.02.2002 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

A zase ta legislativa

Veškeré zákony Evropské unie se vyvíjejí překotným tempem ve snaze postihnout všechny aspekty lidského konání a veterinární oblast není výjimkou.

Státní veterinární správa na jedné straně stíhá jen tak tak akceptovat všechny Směrnice a Nařízení, a na druhé se snaží v novém veterinárním zákoně, který tvoří, připravit takový legislativní rámec, aby bylo možné všechna zákonná ustanovení závazná pro všechny členy bez problémů akceptovat do doby našeho vstupu do EU.
V brzké době dojde podle Davida Byrna k velkým změnám v souvislosti s konstituováním Evropského úřadu pro bezpečnost potravin. A bezpečnost potravin je také jedním z hlavních pilířů činnosti Státní veterinární správy.
Znamená to tedy zakotvit do našeho veterinárního zákona taková zmocňovací ustanovení, abychom mohli do doby vstupu zmocňovacími vyhláškami dosáhnout toho, co nařizuje evropská legislativa.
Práce to není jednoduchá, podílí se na ní zejména právní odbor Státní veterinární správy v součinnosti s nadřízeným resortem.
Jistě nelze očekávat, že bezpečnosti potravin lze dosáhnout jenom zákony. Hlavní je posléze činnost těch, kdo naplňování legislativy dozorují. To jsou pracovníci veterinárního dozoru v zemědělských i zpracovatelských provozech, ale i na hranicích.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down