Agrární komora bude v obchodních řetězcích kontrolovat potraviny

Kontroly se budou týkat všech druhů potravin bez ohledu na zemi původu.

Od září začnou týmy proškolených pracovníků v každém kraji namátkově kontrolovat především masné a mléčné výrobky podléhající rychlé zkáze. Pokud zjistí závady, ohlásí to státní kontrolním orgánům. Oficiální dohled bude vykonávat především Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).
Několikačlenné kontrolní skupiny v každém kraji vzniknou na konci září nebo počátkem října. Skupiny budou odborně proškoleny a při kontrolách se zaměří na kvalitu potravin, trvanlivost, ale především na správné značení. To je nejčastější prohřešek například u dováženého mraženého masa.
Agrární komora se na obchodní řetězce nezaměřuje poprvé. V červnu proběhlo několik protestů například před obchodními domy Interspar, kde lidé protestovali proti omezení nákupu masa od tuzemských producentů. Zemědělci protestovali na veřejnosti také v březnu, kdy se jich přibližně dvě stovky sešly na hraničním přechodu v Dolním Dvořišti. Protestem upozorňovali na situaci českých chovatelů prasat, které podle nich ohrožuje nárůst dodávek vepřového masa do českých řetězců.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *