14.09.2007 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrární komora bude v obchodních řetězcích kontrolovat potraviny

Kontroly se budou týkat všech druhů potravin bez ohledu na zemi původu.

Od září začnou týmy proškolených pracovníků v každém kraji namátkově kontrolovat především masné a mléčné výrobky podléhající rychlé zkáze. Pokud zjistí závady, ohlásí to státní kontrolním orgánům. Oficiální dohled bude vykonávat především Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).
Několikačlenné kontrolní skupiny v každém kraji vzniknou na konci září nebo počátkem října. Skupiny budou odborně proškoleny a při kontrolách se zaměří na kvalitu potravin, trvanlivost, ale především na správné značení. To je nejčastější prohřešek například u dováženého mraženého masa.
Agrární komora se na obchodní řetězce nezaměřuje poprvé. V červnu proběhlo několik protestů například před obchodními domy Interspar, kde lidé protestovali proti omezení nákupu masa od tuzemských producentů. Zemědělci protestovali na veřejnosti také v březnu, kdy se jich přibližně dvě stovky sešly na hraničním přechodu v Dolním Dvořišti. Protestem upozorňovali na situaci českých chovatelů prasat, které podle nich ohrožuje nárůst dodávek vepřového masa do českých řetězců.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down