19.12.2002 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agropork utržil o 900 milionů méně

Přes 900 miliónů korun ztratilo odbytové družstvo Agropork na tržbách v období od ledna do konce listopadu v porovnání se stejným obdobím loňského roku. Důvodem je letošní propad cen prasat, která mají na obchodech Agroporku rozhodující podíl, protože zásobuje vepřovým masem asi čtvrtinu českého trhu.

Celoroční propad tržeb Agroporku podle místopředsedy družstva Jaroslava Míla zřejmě překročí miliardu korun, protože pád cen prasat pokračoval i v prosinci. "Velký přebytek prasat a tlak masokombinátů již cenu vepřů stlačil na současných 25 korun za kilogram. Při této ceně proděláváme na jednom praseti kolem 700 korun“.
Ceny vepřového letos značně kolísaly. Začátkem ledna Agropork prasata prodával za 38 korun za kilogram, pak se ceny postupně propadly na 28 korun letos v červenci. Do poloviny září rychle vyskočily na 40 korun, ale za poslední tři měsíce spadly téměř o 40 procent. Na kritickou situaci s vepřovým již reagovala vláda, která 9. prosince schválila podporu exportu selat, jatečných prasat a vepřového masa.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down