25.10.2021 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aktuální problematika v chovech skotu

Fakulta veterinárního lékařství a Česká buiatrická společnost připravily ve spolupráci se společností CEVA na sobotu dne 16. října 11. podzimní konferenci FVL s mezinárodní účastí.

Konference proběhla v pavilonu prof. Klobouka na Veterinární univerzitě. Odborným garantem konference byl jmenován doc. MVDr. Josef Illek, DrSc., Dipl. ECBHM (prezident ČBS). Odborný program konference uvedl proděkan FVL VU Doc. MVDr. Miša Škorič, Ph.D.

Odborné přednášky zahájil doc. J. Illek na téma „Zdravotní rizika v průběhu tranzitního období dojnic“. Aktuální poznatky na základě vlastní práce a výsledků Q horečky v chovech skotu v ČR přednesl MVDr. F. Tulis.
Prevalencí Coxiella burnetii ve stádech dojnic ve střední a východní Evropě se zabývala dr. A. Dobos. Příčiny a terapii embryonální mortality u krav prezentoval prof. dr. Ottó Szenci.
V odpoledním programu si mohli přítomní posluchači vyslechnout přednášku dr. I. Kiss na téma faktory ovlivňující programy eradikace BVD-MD. V další prezentaci zmínil MVDr. Petr Václavek, Ph.D. laboratorní diagnostiku Q horečky a BVD - MD u přežvýkavců. Přehled vakcinačních programů - prevenci Q horečky podala Dr. Taha Tekin.

Odborný program tlumočil MVDr. Radek Kašpar. Zajímavé přednášky byly ukončeny plodnou diskusí.*

Bližší informace najdete v listopadovém čísle časopisu Veterinářství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down