28.07.2003 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Alberta a Saskatchewan podpoří chovatele skotu postižené BSE

Finanční podporu farmářům poskytnou dvě kanadské provincie, aby dál krmili dobytek a neposílali jej na jatka. Krok má snížit tlak na přetížená jatka, podpořit slabou poptávku po živém skotu a poskytnout finance chovatelům, aby si mohli koupit více mladých zvířat, řekla ministryně zemědělství Alberty Shirley McClellan.

Alberta a Saskatchewan tak chtějí pomoci sektoru postiženému obavami z nemoci šílených krav (BSE) a následným zákazem vývozu hovězího masa na hlavní zahraniční trhy. Podpůrný program dvou kanadských provincií uvolní prostředky pro farmy, které souhlasily s krmením dobytka po dalších 60 dní. Vlády předpokládají, že se program bude týkat asi 120.000 kusů dobytka. Alberta tak vynaloží na program 60 milionů CAD.
Kanada oznámila první výskyt nemoci BSE 20. května u krávy, která pocházela z chovu v provincii Alberta. Ta je klíčovou oblastí chovu hovězího a na celkové produkci Kanady se podílí asi z 60 procent. Úřady daly do karantény několik dalších stád, u nichž existovalo podezření, že byla krmena stejným krmením jako nakažený kus.
Dosavadní testy žádný další případ BSE neprokázaly.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down