29.10.2002 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ani poslední kráva z Deblína neměla BSE

V Deblíně skončila mimořádná veterinární opatření, která zde stále trvala v souvislosti s výskytem pozitivní kusu na BSE. Negativní test v pátek potvrdila laboratoř i u poslední krávy, která byla vysokobřezí a byla při utrácení vrstevnic ušetřena. Otelila se 18. října.

Narozená jalovička, která od matky sála pět dnů mlezivo, tak může podle ředitele OVS Brno-venkov Pantůčka zůstat naživu. Jediným omezením pro deblínské chovatele zůstává zákaz přemísťování kusů starších dvaceti měsíců jinam než na jatka. Po zrušení ohniska nákazy BSE mohou deblínští bez problémů manipulovat se všemi mladšími kusy.
„Hned ve středu jsme nakoupili nových osm vysokobřezích jalovic," uvedl předseda družstva Antonín Juříček. Celkem hodlá ZD Deblín doplnit prořídlé stádo čtrnácti kusy. Jejich cena se může pohybovat od 390.000 Kč až do půl miliónu korun. Celkové škody způsobené BSE však Juříček nesdělil. Postěžoval si na mírný nezájem odběratelů, na druhé straně ocenil možnost dodávat znovu mléko do olešnické mlékárny.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down