ANIMAL TECH 2017

Výstava ANIMAL TECH se konala od 11. do 14. 5. v prostorách Brněnských veletrhů a výstav společně s Národní výstavou hospodářských zvířat, Veletrhem udržitelného života v krajině NATUR EXPO BRNO a Národní výstavou myslivosti.

Společnost GEA Farm Technologies CZ, která je součástí globálního strojírenského koncernu GEA Group, vystavila v Brně několik novinek. Největší pozornost budila automatizovaná kruhová dojírna Dairy ProQ, určená pro větší stáda od 500 kusů krav. Dairy ProQ je celosvětovou novinkou, která byla představena na poslední výstavě Eurotier v Německu. Další vystavenou novinkou společnosti byl jednoboxový dojicí robot Monobox, určený pro stáda o velikosti do 70 krav. Přihrnovací robot FRone této společnosti slouží na přihrnování krmiva na krmných stolech a zároveň čistí pevné stoly a pevnou chodbu. Technologie s jednoduchým programováním šetří čas i prostředky a pro stáda o velikosti do 2000 krav je dobrým pomocníkem.

Jednu ze čtyř zlatých medailí ANIMAL TECH 2017 získal ucelený koncept výživy selat v období kojení společnosti SANO. Revoluční novinka umožňuje odchovat selata co nejpřirozenějším způsobem, snižuje náklady a posiluje selata i prasnici. p-Le-Mate systém je účinnou podporou velkých vrhů, kterým zajišťuje vyšší homogenitu a hmotnost selat. Chovatel s ním nepotřebuje kojné prasnice, protože i malá a slabá selata zůstávají s matkou, nehladoví a plnohodnotně se vyvíjí. Pro prasnice to znamená méně stresu, vyšší produkci mléka a lepší kondici. Systém nevyžaduje žádný prostor navíc, naopak šetří místo pro kojné, je snadno instalovatelný, s příznivou cenou a vysokou rentabilitou. Koncept zahrnuje automat na krmení selat pod prasnicí, mléčnou náhražku SanAmmat F a na ni navazující krmivo SanAmmat Puddino, což je puding pro starší selata pod prasnicí.

 Návštěvníky veletrhu zaujal energetický doplněk pro krávy Energy Speed pro snižování rizik ketóz společnosti Blattin Filiale CZ. Minerální krmiva pro hospodářská zvířata značek Blattin a Höveler, jsou vyráběná v Německu. Blattin představuje krmiva pro skot, prasata, drůbež, ovce a kozy, Höveler se zaměřuje na krmné směsi, krmiva a výživové doplňky pro koně.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *