22.08.2012 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Antrax v hovězím mase na Ukrajině

V ukrajinských obchodech se prodávalo maso nakažené antraxem, které majitel prodal velkododavatelům bez veterinární kontroly.

K případům šíření sněti slezinné dochází v bývalých sovětských státech poměrně často. V Rusku letos objevili několik nelegálních pohřebišť uhynulého skotu, z nichž se antrax může šířit. Ruská epidemiologická služba koncem července oznámila, že největší množství ohnisek nákazy je na Dálném východě a v Kostromské oblasti severovýchodně od Moskvy. 

Na jihu Ukrajiny se prodávalo na pultech obchodů hovězí maso nakažené snětí slezinnou (antraxem). Do prodejní sítě města Melitopole se dostalo 12 kilogramů masa nakaženého zvířete, které jeho majitel prodal velkododavatelům bez veterinární kontroly. V okolí farmy Vozněsenka, kde se nemoc vyskytla, byla vyhlášena karanténa. Zastupitelé města Melitopole i nadřízené Záporožské oblasti vyhlásili mimořádná opatření, v jejichž rámci se podařilo dohledat většinu nakaženého masa. Lidé, kteří hovězí zakoupili a již spotřebovali, policie vypátrala a transportovala do nemocnice v Záporoží.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down