15.09.2003 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Australské ovce uvízly v Perském zálivu

Na téměř šest týdnů uvázl v Perském zálivu náklad 57.000 ovcí z Austrálie poté, co jej ze zdravotních důvodů odmítla převzít Saúdská Arábie s tím, že větší než přijatelné procento těchto zvířat má zánět dutiny ústní.

Podle saúdskoarabských úřadů trpí infekcí šest procent zvířat, což je o jedno procento nad hranicí tolerance. Austrálie tvrdí, že infikováno je pouze 0,35 procenta ovcí a po odmítnutí pozastavila s arabskou zemí obchod s hospodářskými zvířaty. Podle dnešní zprávy agentury Reuters se nový saúdskoarabský majitel ovcí rozhodl, že zvířata zdarma rozdá a vyhne se tak stupňujícím se protestům aktivistů za práva zvířat.
Mluvčí australského ministra zemědělství Warren Truss uvedl, že vlastníkem ovcí se stal saúdskoarabský dovozce v momentě, kdy byly spuštěny kotvy. Přesto začal jednat s několika zeměmi o případném vyložení živého nákladu na jejich pobřeží, odmítl ale upřesnit, které země má na mysli.
Nabídka ovcí zdarma byla oznámena v důsledku sílících protestů ochránců zvířat, kteří vyzvali k zákazu australského obchodu s hospodářskými zvířaty. Podle australské Královské společnosti pro prevenci krutého zacházení se zvířaty musely ovce v létě snášet vedra dosahující až 50 stupňů Celsia.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down