13.12.2019 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Besed s veterinárními inspektory se letos zúčastnilo bezmála 8000 předškoláků

V rámci letošního třetího ročníku vzdělávacího projektu „Máme rádi zvířata“ navštívili v průběhu září a října veterinární inspektoři 289 mateřských škol ve všech krajích České republiky. V nich uskutečnili 297 přednášek, během nichž předali odlehčenou a věku posluchačů přizpůsobenou formou informace o zásadách zodpovědné péče o zvířata více než 7600 předškoláků. Celou akci stejně jako loni zajišťovali vlastními silami zaměstnanci Státní veterinární správy (SVS). Finančně ji podpořilo ministerstvo zemědělství.

Podobně jako loni byla i letos součástí projektu výtvarná soutěž se zvířecí tematikou. V jejím rámci mohly letos děti s pomocí učitelek společně vyrobit z libovolného materiálu a za použití libovolné výtvarné techniky zvířátko. Do soutěže se letos zapojilo bezmála osmdesát školek, které poslaly fotografie svých krásných výtvorů.

Před porotou, která měla vybrat nejhezčí dílo, stál nelehký úkol. Nejvíce hlasů nakonec získal motýl, kterého z přírodních materiálů typických pro podzim vyrobily děti z Mateřské školy Pomněnka z Ústí nad Labem. Ceny pro výherce ve formě stavebnic a dalších kreativních her se zvířecí tematikou předal  dětem ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád.

Vzhledem k velkému zájmu o účast v projektu ze strany mateřských školek a velmi pozitivním ohlasům bude projekt pokračovat i v příštím roce.*

 

Petr Vorlíček

tiskový mluvčí SVS

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down