30.07.2003 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bez školení to nepůjde

To, co na první pohled by mohlo vypadat jako formalita, se nyní ukazuje jako absolutní nutnost – organizovat školení. Většina misí z Bruselu, které dlely v uplynulých letech na Státní veterinární správě ČR, upozorňovala, že je třeba promyslet a dobře zorganizovat systém školení orgánů státního veterinárního dozoru.

Státní veterinární správa ČR toto doporučení vzala vážně a začala budovat v Praze školicí středisko, na které získala nemalé peníze z prostředků PHARE. Již jsme obdrželi více než 50 milionů korun v rámci tohoto projektu, a to na posílení informatiky a posílení technického vybavení určeného pro laboratorní diagnostiku, z čehož část bude přímo ve školicím středisku a letos obdržíme ještě kolem 6 milionů korun na vnitřní vybavení školicího střediska. Český podíl na projektu školicího střediska činilo loni proinvestovaných 10 milionů a letos to bude něco přes 35 milionů na stavbu. Školicí středisko v Praze Suchdole by mělo být kompletně hotové do konce roku.
Již nyní se plánují pravidelná školení orgánů státního veterinárního dozoru. Jejich cílem bude školit všechny příslušné pracovníky veterinárního dozoru v kontrolní činnosti, ve využívání různých kontrolních laboratorních metod, v nové legislativě, jak ji uplatňovat v praxi i jak komunikovat s kontrolními orgány Evropské unie. Samozřejmě potřebná školení probíhají již nyní, ale od příštího roku se změní úroveň i nutné vybavení.
Jsou to úkoly, které nabývají na aktuálnosti právě v současné době, kdy dochází ke kompletní transpozici evropské veterinární legislativy do legislativy naší.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down