04.08.2010 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

BIOTECHNICA 2010

Hannover, 5. - 7. října

Na veletrhu BIOTECHNICA 2010 se setkají vystavovatelé a návštěvníci z celého světa. Veletrh BIOTECHNICA představí řadu nových špičkových technologií pro oblast biotechnologií a Life Science. Kromě menších firem s vysoce specializovaným zaměřením bude v Hannoveru vystavovat řada firem s vedoucím postavením na trhu tohoto odvětví. Patří k nim kromě jiných Eppendorf, Qiagen, Sartorius a Thermo Fisher Scientific. Vystavovatelé přijedou do Hannoveru na veletrh BIOTECHNICA s důvěrou, že dále oživí svůj obchod. Veletrh doplní bohatý program konferencí, kterých se zúčastní více než 500 zástupců vědy, hospodářství a politiky z celého světa.

Ve středu zájmu veletrhu je využití biotechnologií v medicíně, farmaceutickém průmyslu, výživě, zemědělství a ochraně životního prostředí, biotechnice, u laboratorních přístrojů a ve službách. Pro odvětví biotechnologií má spektrum nabídky letošního veletrhu BIOTECHNICA velký význam. Spojení výstavy, partneringu a vysoce odborného programu konferencí je jedinečnou příležitostí pro prezentaci produktů a služeb, diskusi
o kooperaci a obchodních modelech a pro získání posledního vědeckého know-how. Kdo hledá aktuální trendy, inovace a impulzy, nalezne je na veletrhu BIOTECHNICA. Veletrh bude zaměřen na bioinformatiku, technologie pro výzkum a vývoj, laboratorní techniku a procesové inženýrství. Dále se soustředí na farmaceutický průmysl a využití biotechnologií. Poprvé se uskuteční mimořádná přehlídka Pharmatech.

Veletržní akci doplní bohatý program konferencí
Výstava a konference se budou letos ještě více tématicky vzájemně doplňovat. Náplň konferencí je odrazem témat výstavní části. Kromě jiného je budou doprovázet mimořádné přehlídky v jednotlivých halách. Významnou úlohu zde sehrají preventivní a regenerační medicína. Poprvé se v rámci veletrhu BIOTECHNICA uskuteční 5. Světový kongres preventivní a regenerační medicíny (5th World Congress on Preventive and Regenerative Medicine, WCPRM), na který má přijet více než 800 vědců a klinických expertů z celého světa.

Další premiérou bude konference a mimořádná výstava „Molecular Diagnostics Europe“, kterou BIOTECHNICA pořádá společně s Institutem Cambridge Healthtech (CHI) z USA. Zde půjde především o nové metody a nástroje pro molekulární diagnózu.

Dosavadní ústřední téma, jímž je bioinformatika, doplní bohatý přednáškový program a výstava na téma aplikační metody bioinformatiky. Konference „PEGS Europe“ se bude zabývat novými postupy a možnostmi exprese a čištění proteinů a protilátek. Dalšími stěžejními tématy jsou potravinové trhy budoucnosti a výroba potravin, molekulární analytika potravin, kmenové buňky, biobanky, forenzika a financování biotechnologických firem. Přístup k novým oblastem obchodu a kontakty s příslušnými partnery zajistí „BIOTECHNICA Partnering“. Nové perspektivy pro povolání v branži ife-Science nabídne profesní platforma „jobvector career day“.

Kontakt:
Katharina Siebert
tel.: +49 511 89-31028
e-mail: katharina.siebert@messe.de

Další tiskové informace a fotografie naleznete na internetové adrese: www.biotechnica.de/presseservice

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down