28.06.2010 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Biovýrobky v EU

Nové logo

Novým evropským logem budou muset být od 1. července 2010 povinně označeny všechny balené výrobky bioproduktů, z členských zemí Evropské unie.
Kromě unijního loga budou moci výrobky nést i národní (u nás) biozebra či soukromé značky jako doposud. Logo Evropské unie bude mít evropské hvězdy seskupené do tvaru listu na zeleném pozadí. Logo bude symbolizovat přírodu a Evropu. Spotřebitelé se budou lépe v nabídce ekologických produktů orientovat.
Bioprodukty „dovezené“ ze zemí mimo EU nebo na území unie pouze „balené“ novým logem označeny být nemusí.
S jednotným logem se na obalech výrobků bude nově povinně objevovat také údaj o původu surovin, ze kterých se produkt skládá. V případě surovin pocházejících výhradně ze států EU budou obaly výrobků označovány "zemědělská produkce v EU".
V případě surovin pocházejících z třetích zemí budou produkty označovány "zemědělská produkce mimo EU". Aby mohl být výrobek logem označen, musí pocházet minimálně 95 procent surovin, z nichž je vyroben, z ekologického zemědělství.
Pokud budou použité suroviny z jedné země, může být na obalu označení EU nebo mimo EU.
Spotřebitelé se budou v následujících měsících či letech setkávat také s bioprodukty vyrobenými na území unie, které nebudou novým logem označeny. Toto zboží bylo vyrobené nebo balené před 1. červencem 2010.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down