Británie udělila kunínské mlékárně osvědčení pro bezpečné potraviny

Mlékárna Kunín získala v těchto dnech certifikát British Retail Consortium Global Standard Food, tedy standardů Britského společenství obchodníků (BRC). Osvědčení potvrzuje, že společnost vyrábí z pohledu spotřebitelů bezpečné potraviny, a zaručuje, že Kunín je žádaným dodavatelem pro všechny zahraniční odběratele, kteří už do mlékárny nemusejí každý zvlášť posílat své auditory.

Dosud totiž musela mlékárna opakovaně procházet kontrolou rakouských, švédských a německých odběratelů, kterým letos začala dodávat například mléčné rýže a krupice.
Výdaje firmy na získání této mezinárodně uznávané certifikace v zemích EU přesáhly půl milionu korun. Na splnění podmínek BRC se Mlékárna Kunín připravovala asi půl roku. Musela přitom splnit speciální požadavky, jako je například potažení oken v provozech fólií proti tříštění skla.
Mlékárna vyváží do pěti evropských zemí a s novým certifikátem chce ještě letos obsadit aspoň další dvě teritoria. Mlékárna vstoupila na trhy v Maďarsku, Rakousku a Švédsku. Vývoz do Německa zahájila před asi 14 dny a do konce roku tamním zákazníkům ze známého diskontního řetězce odešle zboží v hodnotě přes deset milionů korun. Dodávky do Skandinávie začaly před několika týdny, kdy se partnerem pro mlékárnu stala švédská obchodní síť ICA, odnož dobře známého řetězce Ahold.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *