24.06.2002 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Britští chovatelé bojových psů obcházejí zákon

I když chov psů patřících k bojovým plemenům v Británii zákony zakazují, jejich počet vzrůstá. Britští chovatelé označují své psy za irské teriéry, ačkoli jde o pitbuly. Snaží se tak vyhnout zákonům omezujícím chov nebezpečných plemen.

Inspektor Královské společnosti pro ochranu před násilím na zvířatech (RSCPA) Mike Butler potvrdil agentuře AFP, že žádné plemeno „irského stafordšírského teriéra" neexistuje. "Je to jen snaha zatajit skutečné pitbuly a získat vlastně úřední povolení k jejich chovu," prohlásil Butler.
Majitelé psích šelem se snaží všemožně obejít především dva zákazy - zákon z roku 1991 o nebezpečných psech a zákon z roku 1835, který zakazuje psí zápasy. Zákon z roku 1991 specifikuje, jaké psí rasy nelze chovat, nebo uvaluje na jejich chov velmi přísná omezení. Například americké pitbulteriéry či japonskou tosu je ze zákona nařízeno zaregistrovat na příslušném úřadě. Tito psi musejí být označeni, pojištěni, na veřejnost mohou pouze s náhubkem a jejich další rozmnožování není povoleno.
Nasazování pitbulů do zápasů vyplývá podle Butlera z faktu, že "tato rasa byla vytvořena právě pro boj". Navíc pitbul "je schopen překročit práh bolesti". Zatímco jiní psi se kvůli zranění z boje stáhnou, pitbul v útoku pokračuje. "Je to velmi odvážné zvíře, má obrovskou vůli," prohlásil Butler a dodal, že "právě pro tyto vlastnosti organizátoři psích zápasů pitbuly vyhledávají a začínají je k boji vychovávat již jako malá štěňata".

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down