25.03.2004 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Brusel nabízí novým členům své veterinární inspektory

Desítce států, které od 1. května vstupují do Evropské unie, nabídla Evropská komise možnost využít experty z nynějších 15 členských zemí na pohraničních pracovištích veterinárních kontroly. Chtějí tak usnadnit nováčkům kontrolu na hranicích rozšířené EU.

Rozšíření Evropské unie zároveň znamená posun její hranice, čímž se nové členské země stanou první linií kontroly dovozu zvířat a zboží živočišného původu z třetích zemí. Komisař pro zdraví a ochranu spotřebitelů David Byrne upozornil, že pracovníci pohraniční veterinární kontroly budou muset uplatnit veškeré normy a požadavky EU, aby zajistili bezpečnost potravin a zdraví zvířat. Spolupráce nynějších a nových členských zemí by proto mohla tento úkol usnadnit.
Na hranicích rozšířené EU se zatím počítá s dvěma desítkami pracovišť veterinární kontroly, dalších 15 až 20 pracovišť by ještě mohlo být dodatečně vytvořeno. Pro posílení kontroly bylo zatím vytipováno podle neoficiálních zdrojů na 28 veterinářů. Na českém území se zatím počítá s jediným pracovištěm pohraniční veterinární kontroly, a to na pražském letišti v Ruzyni.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down