22.10.2003 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

BSE posedmé?

Pomalu než jsme se stačili rozkoukat, vyskytlo se podezření na další, sedmý případ BSE. Jde o krávu z Lomnice nad Popelkou, narozenou 5. 2. 2000 a jelikož jde o krávu mladší, lze říci, že je to první případ, který se vymyká z dosavadní skupiny šesti krav, které se narodily v rozmezí let 1995 až 1997.

Jak je zřejmé, nelze vyloučit, že by se nevyskytla bovinní spongiformní encefalopatie, BSE, u mladšího zvířete, nicméně je to vždy méně pravděpodobné s přihlédnutím ke statistikám zemí s enormním výskytem i s ohledem na naše poznatky.
Nyní po dvou testech metodou Western Blot je ještě potřeba podezření potvrdit třetím způsobem – imunohistochemickou metodou. S jistotou bude možné sedmý případ BSE v ČR potvrdit do konce týdne, s největší pravděpodobností v pátek, popřípadě v pondělí 27. 10. Určitě je ale vhodné zmínit to, že takováto pro zemědělce nepříjemná zjištění jen potvrzují, co je smyslem vyšetřování skotu na BSE – zabránit tomu, aby se něco závadného dostalo do potravního, popřípadě krmivového řetězce.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down