24.01.2002 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bude březnové jednání EU bez veterinárních kapitol?

Podle zprávy ministerstva zemědělství nemá Evropská komise dostatečné podklady pro zpracování návrhu společného stanoviska pro březnové jednání o první části zemědělské legislativy. Právě ta se týká veterinární, hygienické a fytosanitární části zemědělství.

Jak oznámil náměstek ministra zemědělství Tomáš Zídek, seznam potravinářských závodů, které chtějí požádat o odklad plnění předpisů EU, není definitivní. Probíhají nová jednání se všemi podniky a jejich výsledky by měly být Bruselu předloženy v polovině února. Případné přiznání přechodného období může získat pouze podnik, který se chystá provést velké stavební práce. Vše však musí zdůvodnit, předložit stavební plány a rovněž způsob financování stavby. Podle Zídka mezi podniky žádajícími o přechodná období převládají jatka a masokombináty střední velikosti.
Evropská komise dále nebyla spokojena s odůvodněním žádosti o odklad ve věci legislativy týkající se péče o zvířata, konkrétně měla výhrady k rozměrům klecí pro nosnice. Česká republika požaduje přechodné období, které se týká výšky klecí, a to do roku 2012. Každý podnik s klecovým chovem musí předložit výšku klecí a jejich sklon.
Tyto nedostatky zřejmě povedou k tomu, že březnové jednání, první v letošním roce, proběhne bez těchto kapitol.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down