18.06.2003 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Byli jmenováni ředitelé Krajských veterinárních správ

Dne 17. června v souvislosti s blížícím se nabytím účinnosti novely veterinárního zákona č. 131/2003 Sb. jmenoval Josef Holejšovský, ústřední ředitel Státní veterinární správy ČR, ředitele Krajských veterinárních správ.

Ty sice začnou fungovat až od nabytí účinnosti novely, tedy od 1. července, je však třeba, aby již byli způsobilí k právním úkonům souvisejícím s jejich činností. Například aby mohli u peněžních ústavů otevřít účet, anebo aby mohli jmenovat ředitele svých inspektorátů. Tyto inspektoráty vznikají na místech dosavadních veterinárních správ a jejich dosavadní ředitelé budou řediteli těchto inspektorátů. Vzhledem k veřejnosti se dosavadní náplň práce příliš nezmění. Inspektoráty budou výkonnou složkou krajských veterinárních správ, které jsou způsobilé k právním úkonům. Krajské správy budou od prvního července zúřadovávat žádosti zpracovatelských podniků o schválení provozů, dále budou registrovat obchodníky veterinárním zbožím, přepravce a mimo jiné budou též zodpovídat za personální obsazení své i svých podřízených inspektorátů.
Při příležitosti úterního setkání ve Větrném Jeníkově Josef Holejšovský popřál novým ředitelům Krajských veterinárních správ hodně úspěchů, zejména nyní v období pro státní veterinární dozor velmi obtížném a poděkoval dosavadním ředitelům okresů za dosavadní práci a jako budoucím ředitelům inspektorátů popřál totéž, co „krajským“. Současné období před vstupem ČR do EU považuje Státní veterinární správa za mimořádné, protože takový rozsah změn dosud nezažila – mění se legislativa v ohromné šíři, organizace státního veterinárního dozoru též a přitom je nutné zajišťovat samotný veterinární dozor.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down